iPhone Reklam Engelleme Programları | 5 Etkili Program

İnternet keyfini azaltan ''Reklamlar'' tarihe karışacak. Detaylar yazımızda.

iPhone Reklam Engelleme Programları | 5 Etkili Program

iPhone reklam engelleme programları, internette gezinirken sizi reklamdan kurtaracak programlardır. Bu programlar ile birlikte internette gezinirken hiçbir reklam karşınıza çıkmayacak. Peki, iPhone reklam engelleme nasıl yapılır? Tüm detaylar yazımızda.

iPhone Reklam Engelleyici Program Listesi

iPhone reklam engelleyici programları; reklamlardan bıktıysanız, tam videonun ortasında gelen reklamlar sinirinizi bozuyorsa kesinlikle kullanmanız gerekiyor. Özellikle internetten reklam piyasasının son zamanlarda gösterdiği artış sizi bu programları kullanmaya itebilir. Şimdi hiç vakit kaybetmeden reklamları nasıl engelleriz? İnceleyelim.

 1. Blocker Legacy
 2. Purify: Ad Blocking Perfected
 3. Roadblock – Content Blocker
 4. Content Blocker+
 5. Freedom – Reduce Distractions

 1) Blocker Legacy

Son derece etkili ve aynı düzeyde güçlü bir reklam engelleme programı arıyorsanız kesinlikle Blocker uygulamasını kullanmalısınız. Uygulamanın en güzel yanı ise tamamen ücretsiz ve hemen hemen bütün reklamları engelleme opsiyonuna sahip. Fakat bana yetmez, hiç reklam görmek istemiyorum diyorsanız da bir ödeme yapmanız gerekebilir.

İOS reklam engelleme için ücretli sürüme geçerseniz “Sınırsız” reklam engelleme özelliğini etkinleştirebiliyorsunuz. Bu özellik sayesinde belirlediğiniz siteleri, yorumları hatta beyaz ve kara listeye aldığınız her şeyi engelleme hakkına sahipsiniz.

2) Purify: Ad Blocking Perfected

Purfy sayesinde reklam yenilemek artık daha basit ve anlaşılır adımlara dayanıyor. Uygulamayı telefona yüklemeniz ve ayarlar kısmında uygulamayı etkinleştirmeniz kullanmak için yeterli olacaktır.  Aynı zamanda istediğiniz siteyi beyaz listeye ekleme hakkına da sahip oluyorsunuz.

3) Roadblock – Content Blocker

Apple telefonlarda Safari için güçlü bir iPhone reklam engelleme uygulaması diyebiliriz. Roadblock ile rahatsız olduğunuz ve istemediğiniz bütün içerikleri engellersiniz. Gizlilik ve güvenliğinizi üst düzeyde korur, veri kullanımını azaltabilirsiniz.

4) Content Blocker+

Diğer uygulamalar ile aynı prensipte çalışır. Amacı rahatsız olduğunuz ve görmek istemediğiniz reklamları engellemektir. Ayrıca çerez dosyalarından ve kod dosyalarından da kurtulmanızı sağlayarak telefonunuzda yer açacaktır.

5) Freedom – Reduce Distractions

Freedom, iPhone ve iPad üzerinde bulunan bütün dikkat dağıtıcı şeyleri silmenize, engellemenize ve istediğiniz konulara odaklanmanıza yardımcı olur. Özellikle istemediğiniz reklamları silmek için iPhone reklam engelleme programı olan Fredoom’u önerebiliriz. Dilediğinizce kullanabilir reklamlardan kurtulabilirsiniz.

iPhone Uygulamalarda Reklam Engelleme

Apple ve Apple News üzerinde ilgi alanınıza dair reklamları görmek istemiyorsanız ve bunu telefondan yapmak istiyorsanız çok basit aşamaları bulunuyor. Böylece reklam takibini sınırlayabilir ve görmek istemediğiniz reklamları yok edebilirsiniz.

 • Adım 1: iPhone, iPad ya da iPod Touch’ınız da ayarlar bölümüne girmeniz gerekiyor.
 • Adım 2: Gizlilik sekmesine giriş yapmalısınız.
 • Adım 3: Reklam’a gitmelisiniz. Burada bir panel göreceksiniz.
 • Adım 4: Panelde “Reklam takibini sınırla” bölümünü aktif ederseniz reklamlar sınırlanacaktır.

Eğer konum üzerinden gelen iPhone reklam engelleme yapmak istiyorsanız;

 • Adım 1: Ayarlara giriş yapmalısınız.
 • Adım 2: Gizlilik bölümüne gelmelisiniz.
 • Adım 3: Konum servislerine gelmelisiniz. Oradan da sistem servislerini açmalısınız.
 • Adım 4: Şimdi “Konum Tabanlı Reklamları” kapat düğmesine basmalısınız.