3 Yöntemle iPhone Dosya Atma

3 Yöntemle iPhone Dosya Atma

iPhone dosya atma işlemlerini gerçekleştirmek bazen karılık olabiliyor. Dosya atmak için hem bir takım programları kullanabilir hem de kendiniz yapabilirsiniz.  Özellikle Apple cihazlarda dosya aktarma ve ya telefona bilgisayardan dosya alma gibi işlemler karışık gelebilir. Fakat hiç endişelenmeye gerek yok. Birazdan size anlattığımızda da iki türlü de size karışık gelmeyeceğinden de emin olabilirsiniz.

IPhone Dan Bilgisayara Dosya Atma

Dosyalarınızı Windows bilgisayarlara ya da Mac bilgisayarlarınıza da atabilirsiniz. Şimdi Mac bilgisayarlar ve Windows bilgisayarlar için ayrı ayrı iPhone dan PC’ye dosya atma işlemlerini göstereceğiz.

Iphone’dan Mac Bilgisayara Dosya Aktarımı;

 1. iPhone telefonunuzu Mac bilgisayara USB kablosu ile bağlayın. Wi-fi bağlantısını da kullanabilirsiniz.
 2. Mac bilgisayarında Finder kenar çubuğundan iPhone telefonunuzu seçmelisiniz.
 3. Finder penceresinden en üstte bulunan Dosyalar bölümüne tıklayın. Size iki seçenek veriliyor:
 • Mac’ten iPhone’a aktarma: Finder penceresinde bulunan bir dosyayı seçin. Seçilen dosyaları listede bulunan uygulama adının üzerine aktarın.
 • iPhone’dan Mac’e aktarma: Uygulama adının yanında bulunan uygulama üçgenine tıklayın. Sonra da bir dosyayı Finder penceresine sürüklemelisiniz.
 1. Bu şekilde adımları atarak dosya aktarımını gerçekleştirebilirsiniz.

Iphone’dan Windows PC Dosya Aktarma;

iPhone dosya atma işlemimi şimdi de Windows PC üzerinden bakalım. Mac bilgisayar ile çok fark olmadığından emin olmalısınız.

 1. Windows’a iPhone telefonunuzu yüklemelisiniz.
 2. iTunes pencerenizin sol üst tarafında bulunan iPhone düğmesine gelmelisiniz.
 3. Dosya paylaşma bölümüne tıklamalısınız. Şimdi;
 • iPhone’dan bir dosyayı bilgisayara aktarma: Sağda bulunan listede aktarmak istediğiniz dosyaları seçip “Kaydet” diyorsunuz. Dosyayı kaydetmek istediğiniz yeri seçiyorsunuz. Sonra yeniden “Kaydet” diyorsunuz.
 • Bilgisayarda bulunan dosyayı iPhone aktarma: “Ekle” demelisiniz. Sonra aktarmak istediğiniz dosyayı seçip yeniden “Ekle” demelisiniz.

iTunes Olmadan iPhone Dosya Atma

iPhone dosya aktarma programları burada devreye gidiyor. Bu programları kullanarak iTunes olmadan kolaylıkla dosya aktarımı yapabilirsiniz. Bu programlar;

 • SYNCİOS İPHONE TRANSFER
 • ANYTRANS
 • EaseUS MobiMover Free şeklindedir.

1) SYNCİOS İPHONE TRANSFER

Yüksek puanlı bir veri transfer programı. iPhone ve tbilgisayar arasında bir dosya aktarımı sağlar. Android gibi işletim sistemleri ile de birlikte çalışır.

2) ANYTRANS

iPhone dosyaları pc ye aktarma için Anytrans programını da kullanabilirsiniz. Ses, video, resim, dosya… Vb dökümanları atmanızda size kolaylık sağlar.

3) EaseUS MobiMover Free

Son olarak EaseUS MobiMover Free programını size öneririz. iTunes olmadan program yüklemesi yapmak istiyorsanız bu programla işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Kullanımı ve üzerinde işlem yapması diğer programlar gibidir kolay ve işlevseldir.