iPhone Hoparlör Sesi Az Çıkıyor | Çözüm Önerileri

iPhone Hoparlör Sesi Az Çıkıyor | Çözüm Önerileri

Kimse, iPhone hoparlör sesi az çıkıyor gibi bir sıkıntı ile karşılaşmak istemez. Fakat bazen bazı modellerde bu soruna rastlanabiliyor. Hoparlör ya çalışmıyor ya da istenilen düzeyde bir çalışma performansı göstermiyor. Fakat hiç kafanızı takmayın birkaç yöntem ile bu sorunu aşmak mümkün. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

iPhone Hoparlör Sesi Az Geliyor Çözümler

Karşımızda birisiyle konuştuğumuzda, müzik dinlemek istediğimizde ya da online toplantılarda ses sorunu yaşıyorsanız, ses cızırtılı ya da az geliyorsa telefonunuzda bir sorun olduğu aşikar. Bu sorunun da çeşitli çözümleri bulunuyor. Bu çözümler;

  1. Ses kontrolü yapın
  2. Temizleme işlemi yapın
  3. Destek alın

1) Ses Kontrolü Yapın

Öncelikle ses ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer cihazınızda bir zil anahtarı bulunuyorsa bu anahtarı turuncu kısım görünmeyecek kadar ileri göndermelisiniz. Eğer iPad kullanıyorsanız, sağ üst köşeden kaydırıp “Denetim Masası” na gelmelisiniz. Ses ayarlarınızı bu şekilde kontrol edebilirsiniz.

2) Temizleme İşlemi Yapın

iPhone hoparlör temizleme işlemi her zaman işe yarayacaktır. Bazen yoz ya da farklı dış kaynaklardan dolayı telefonunuzun ses çıkış yerinden kaliteli ses gelmesi engellenebilir. Temizleme işlemini hakkıyla yaparsanız farkı göreceksiniz.

Aygıt kontrolü yapmalısınız. Kontrol yapabilmek için;

  • “Ayarlar” menüsüne gelin.
  • “Sesler” seçeneğine tıklayın.
  • “Zil sesi ve uyarılar” sürgüsünü ileri geri hareket ettirin.

3) Destek Alın

Halen ses kalitesinde düzelme yoksa Apple desteğe başvurun. Hoparlör sorununu aşmak için servise gitmesi gerekebilir. iPhone hoparlör sesi az çıkıyor şikayetlerinde tekniksel bir problem olabilir.

iPhone Hoparlör Çalışmıyor

Hoparlör’ün hiç çalışmadığı durumlar da olabilir. iPhone hoparlör cızırtı geliyor ya da hiç ses gelmiyor gibi durumlarda bir takım adımları uygulayarak sesin gelmesini sağlayabilirsiniz.

  • Kesinlikle telefonu aç kapa yapmayı denemelisiniz. Ne kadar eski ve klasik bir yöntem olsa da çoğunlukla işe yarar.
  • Telefonunuzu “Fabrika Ayarlarına” geri döndürmek işe yarayabilir.
  • Yazılım güncellemelerini eğer yapmadıysanız kesinlikle yapmalısınız.
  • Sıkıntınız devam ediyorsa iPhone hoparlör değişimi için yetkili servise başvurmalısınız.