Iphone 6 Video Açılmıyor Sorununa 4 Çözüm

iPhone 6'da yaşanan video problemlerine çözüm niteliğinde bir yayın.

Iphone 6 Video Açılmıyor Sorununa 4 Çözüm

IPhone 6 video açılmıyor sorunu gerçekten çok büyük sıkıntı yaratabilir. Özellikle çektiğimiz videoları izleyememek ya da Youtube’da bulunan videoları görememek büyük bir sorun olabiliyor. Bu sıkıntıları çözmek adına bir takım adımlar bulunuyor tabii ki. Özellikle IPhone 6, 6S ya da 6 Plus ile ilgili video açılmamasına yönelik çözümleri dilerseniz şimdi birlikte inceleyelim. Sizler de bu sorunu yaşıyorsanız adım adım söylediklerimizi yapınca emin olun sorun büyük olasılıkla çözülecektir.

İphone 6 Çektiğim Video Açılmıyor

Şimdi sizin çektiğiniz videoları IPhone içinde açılmamasına yönelik sorunları ele alacağız. Eğer bu tarz bir sorun ile karşılaşıyorsanız adımları uygulayarak çözüm bulabilirsiniz.

1) Video Oynatmayan Uygulamayı Durdurup / Kapanmaya Zorlayın

Bazen bilinmeyen nedenlerden dolayı video oynatıcınız çalışmayabilir. Böyle zamanlarda telefonunuzda hali hazırda kullandığınız video oynatıcısını IPhone 6 video oynatma sorunu yaşanmasını engellemek adına durdurun. Daha sonra telefonunuzu yeniden başlatıp uygulamayı açın. IPhone 6 video açılmıyor problemi bununla birlikte çözülebilir.

2) Video Oynatmayan Uygulamayı Güncellemelisiniz

Güncellemeler uygulamaların daha iyi çalışmasını destekler ve sizin video deneyiminizi arttırmak adına kullanılıyor. Bu yüzden güncellemeleri yapmak sizin için çok yararlı olacaktır. Güncelleme yapmak için;

 • “App Store” uygulamasına giriş yapmalısınız.
 • Ekranın alt kısmında bulunan “Güncellemeler” bölümüne tıklamalısınız.
 • Video oynatmanıza engel olan uygulamayı bulup güncelleme yapmalısınız. “Güncelle” butonunda tıkladıktan sonra sorun çözülecektir.

3) Video Oynatmayan Uygulamayı Kaldırın Sonra Yeniden Yükleyin

Bazı durumlarda da neden olduğu bilinmeyen bir şekilde çözümler işe yaramayabilir. Bu tip durumlarda yapmanız gereken video oynatmayan uygulamayı kaldırıp en güncel versiyonu ile yeniden yüklemeniz olacaktır. IPhone 6 safari video açılmıyor gibi sorunları bu şekilde rahatlıkla halledebilirsiniz.

4) IPhone İçerisinde Sorunu Düzeltme

Hiçbiri işe yaramadıysa yapmanız gereken en basit iki şey bulunuyor bunlar da sizin sorununuzu çözmek için işe yarayan çözümlerdir emin olabilirsiniz. Bu çözümler;

 • IPhone telefonunuzu yeniden başlatmanız ya da güncellemeniz gerekiyor.
 • IPhone Geri yükleme yapmanız gerekiyor. Kısacası fabrika ayarlarına dönmelisiniz.

IPhone 6 Youtube Video Açılmıyor

Bazı durumlarda iPhone 6 Youtube açılmama hatası verebilir. Bu hatalar;

 • Oynatma hatası. Yeniden denemek için dokunun.
 • Bir hata oluştu.
 • Bu video kullanılamıyor.
 • Sunucu bağlantısı kesildi.
 • Bir hata oluştu. Yeniden denemek için dokunun. Şeklinde olabilir ve videonu açılmayabilir.

Bu hataları gördüğünüz anda yapmanız gereken birkaç adım bulunuyor bu adımlar;

 1. İnternet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. IPhone 6 plus youtube video açılmıyor gibi bir sorunu çözmek için öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmenizi öneririz.
 2. Uygulamayı kapatmaya zorlayın ve daha sonra yeniden başlatın. Uygulamayı “Ayarlar” sekmesinden kapatmaya zorlayın daha sonra yeniden başlatın.
 3. Video oynatmasına engel olan uygulamayı güncelleyin. App Store’ de bulunan güncellemeleri takip edin. IPhone 6s video açılmıyor gibi bir sorun varsa güncelleme kaynaklı olabilir.

Bu aşamalardan sonra Iphone 6’da yer alan video açılmama problemleri çözülecektir. Eğer, çözülmezse yorum bölümünden belirtebilirsiniz.