4 Basit Yöntemle Pcden Android Oyun Oynama

Bilgisayardan Android oyun oynayabilmeniz için programlar verilmiştir. İyi oyunlar :)

4 Basit Yöntemle Pcden Android Oyun Oynama

Pcden android oyun oynama artık eskisi kadar zor değil.  Emülatör programları ile bu isteğinizi yerine getirmemeniz için hiçbir engel yok. Emülatör nedir? Diye soracak olursanız, bilgisayardan oyun oynamak için kullanılan program diyebiliriz. Bu programlar sayesinde istediğiniz mobil oyunu büyük ekranda, bilgisayardan oynayabiliyorsunuz. Telefonda yapamadığınız işlemleri de bilgisayarda daha hızlı ve ekili yapabiliyorsunuz. Dilerseniz programları incelemeye ve oyunların nasıl oynandığına yakından bakalım.

Bilgisayardan Android Oyun Oynama Programları

Pc’den Android oyun oynama programları aslında sayısı arttırılabilir. Fakat biz size en uygun geleceğini düşündüğümüz programları tanıtmak istiyoruz. Bu programlar sayesinde bilgisayardan mobil oynamanın tadına varacağınızdan emin olabilirsiniz. Pcden android oyun oynama için kullanacağınız programlar şu şekildedir;

  • MEmu
  • GenyMotion
  • BlueStacks
  • Android-x86

Pc’ den android oyun oynama

 

1) MEmu

MEmu, bilgisayarınızda Android oyunları çalıştırabilmenizi sağlayan en kullanışlı uygulamalardan biri olarak dikkat çekiyor. Emülatör’ün çıkış aşamasında tamamen oyun kapsamlı düşünülmüş. Oyun deneyiminizi arttırmak üzere kurulmuş diyebiliriz. Ücretsiz ve ücretli sürümleri de mevcut. Ben reklam görmek istemiyorum reklamdan nefret ediyorum diyorsanız ücretli sürümü de kullanabilirsiniz. Ayrıca Pc’den android’e gelen oyunlar için aynı ekranda birden fazla oyun oynama deneyimini de yaşayabilirsiniz.

2) GenyMotion

Oyunları da kullanma imkânı sunmasına karşın özellikle Facebook ve Instagram gibi uygulamaları kullanmak için tasarlanmış diyebiliriz. Orijinal Android boyutunda bilgisayarınıza yansıttığınız uygulamaları kullanabilirsiniz. Burada da ücretli ve ücretsiz sürümler bulunuyor. Seçenekleri değerlendirip dilediğinizce hızlı bir şekilde bilgisayarınızda Android görünümü elde edebilirsiniz.

3) BlueStacks

BlueStacks da tamamen oyun odaklı düşünülmüş ve yapılmış bir emülatör. Android oyunları oynarken size sunduğu ekstra seçenekler de oldukça dikkat çekici. Android oyunlarını pc’den oynama için ideal bir program diyebiliriz kısacası. Klavye tuşu atamaları, fare optimizasyonu gibi bir çok avantaja da sahip olduğunu belirtmemizde yarar var. Pcden android oyun oynama için en sık tercih edilen uygulamalardan birisi olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

4) Android-x86

Görebileceğiniz en istikrarlı emülatörlerden biri. Bu arada çalışabilmesi için VirtualBox’ın bilgisayarınız da kurulu bir şekilde bulunması gerekiyor. Uygulama arayüz olarak geniş ekran üzerine kurulduğundan tablet kullanıyor hissini alacaksınız.  Çok kullanışlı ve size sorun çıkarmayan yapısıyla doya doya oyun oynayabilirsiniz.

Bilgisayardan android oyun oynama programları isteklerinize ve kullanıcı deneyimlerinize göre daha da attırılabilir. Sizlere en popüler ve oyunları en iyi çalıştıracağını düşündüğümüz programları göstermek istedik. Programları kullandığınızda siz de kaliteyi fark edeceksiniz. İyi oyunlar dileriz.