LOL Yeniden Bağlan Hatası Nedir? Çözümü Nasıl Olur?

LOL Yeniden Bağlan Hatası Nedir? Çözümü Nasıl Olur?
1

LOL Yeniden bağlan hatası, oyuna girilmesini engelleyen istemci bazlı hatadır. Bu sorun oyunun açılma esnasında ortaya çıkar ve kişilerin istemciye erişim sağlayabilmesini engeller. Yeniden bağlan yazısına tıkladığınızda ise genelde aynı bölüme geri atar ve oyunu açmaz. Oyunculara dert olan bu sorun geliştiriciler tarafından fark edildi ve oyuna kolaylıkla entegre edildi.

LOL Yeniden Bağlan Hatası Nasıl Çözülür?

 • Yöntem 1: İlk olarak DNS Ayarlarını Değiştirin
 • Yöntem 2: Uyumluluk Modunu Aktif Edin
 • Yöntem 3: Kablolu Bağlantı Kullanmayı Deneyin
 • Yöntem 4: Modem Yazılımını Güncellemeyi Deneyin

Yöntem 1: DNS Ayarlarını Değiştirin

 • Adım 1: İlk olarak LOL yeniden bağlan hatası çözümü için bilgisayardan denetim masasına giriş yapın.
 • Adım 2: Açılan sayfadan ‘’Ağ ve İnternet’’ seçeneğine tıklayın. Daha sonra ‘’Ağ Paylaşım Merkezi’’ bölümüne giriş yapın.
 • Adım 3: Resimdeki gibi 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 şeklinde gerekli alanı doldurun.

Lol yeniden bağlan

Yöntem 2: Uyumluluk Modunu Aktif Edin

 • Adım 1: İlk olarak League of Legends’in bağlan hatası için kısayol sembolüne sağ tıklayın ve ‘’Özellikler’’ seçeneğine tıklayın.
 • Adım 2: Özellikler bölümünden ‘’Uyumluluk’ yazısına tıklayın.
 • Adım 3: Son olarak uyumluluk modunu aktif edip, kurulu olan işletim sistemini seçin.

Lol uyumluluk modu

Yöntem 3: Kablolu Bağlantı Kullanmayı Deneyin

LOL yeniden bağlanda kalıyor sorunu kablosuz ağdan kaynaklı olabilir. Kablolu bağlantı kullanmanız bu sorunu çözebilmenizi sağlayabilir. Kablolu bağlantı kullanmadan önce modemin fişini çıkarıp takmayı deneyin.

Yöntem 4: Modem Yazılımını Güncellemeyi Deneyin

LOL yeniden bağlanıyor hatası için, İnternet servis ağını arayıp modem yazılımının güncellemesini isteyin. En son sürüm kullanmanız bilgisayardaki uygulama ve oyunlar açısından verimlilik sağlar. Zyxel modemini kullanıyorsanız https://spdestek.zyxel.com.tr/hc/tr/sections/360002467392-Cihaz-Güncel-Yazılımları adresinden son sürüme getirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Twitch Sadakat Puanı Nedir?

LOL Geç Bağlanma Sorunu Nasıl Çözülür?

LOL geç bağlanma sorunu genelde Harddiskten kaynaklı olur. SSD alarak sorunu çözebilirsiniz. Bazen saniyeler bazen ise dakikalar sürebiliyor. HDD (Hardisk) eski nesil kaynaklı olduğu için açılması daha uzun sürer. SSD’ler ise son teknoloji içerdiği için açılma süreleri ciddi derecede kısa olur.

Bunun dışında, oyun kurulum aşamasında bilgisayarın özelliklerini tarayıp buna göre kuruluma devam etmesi gerekir. Örneğin cihazda 2 GB ram, x serisi ekran kartı ve E serisi Pentium varsa kurulma izin vermez. Sistem gereksinimleri minimum değerleri zor karşılıyorsa bekletme süresi de çok uzar.

LOL Şampiyon Seçiminden Sonra Oyun Açılmıyor Neden?

LOL şampiyon seçimi sonrası oyun açılmama sebebi, internetin yavaş olması ya da kamusal alanlardan bağlanıyorsanız (Yurt, Üniversite) güvenlik nedeniyle açılmıyor olabilir. Kamusal alanlarda bağlanmaya çalışmanız engelleniyorsa girmeniz zor olur.

Bunun dışında oyunu çerçevesiz modda başlatın. İşe yaramazsa dx 9 sürümünü indirmeniz gerekir. Bu yöntemde işe yaramadıysa LOL’ün klasörüne girin ve rads – config dosyasına giriş yapın. Çözünürlüğü 1024×720 olarak ayarlayın. Daha sonra oyunu açıp test edin.

İlginizi Çekebilir: Oyun Nasıl Tam Ekran Yapılır?

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. Ben ilk önce “bağdaştırıcı ayarları değiştirin” kısmına girdiğimde hiçbir şey gözükmüyor ama normalde pc internete bağlı bu sorunu nasıl çözeceğim.2 olarak zyxel linki vermişsiniz siteye girdiğimizde bir sürü güncelleme kodu gözüküyor hangisinin bizim olduğunu nerden anlıyacağız acaba? Şimdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.