Twitch Sadakat Puanı Nedir? Nasıl Hızlı Kasılır? Hilesi Var Mı?

Twitch Sadakat Puanı Nedir? Nasıl Hızlı Kasılır? Hilesi Var Mı?

Twitch sadakat puanı, yayıncının kanalını izleyen, abone olan, takip eden ve kanalda diğer eylemleri yapan topluluk üyelerini ödüllendiren bir sistemdir.  Kazandığınız sadakat puanı ile izlediğiniz yayıncının size sunduğu imkânlardan yararlanabilirsiniz.

İzleyici olarak, elde ettiğiniz puanlarınızı, kademe 1 sembolleri geçici olarak açmak, chat bölümündeki mesajları vurgulama ve benzeri birçok şey için kullanabilirsiniz. Kısacası sadakat puanı ile birçok şey yapılabilir.

Twitch Sadakat Puanı Nasıl Kasılır?

  • Sadakat puanı kasma için, yayıncının açtığı yayınları izleyerek kazanabilirsiniz.
  • Chat bölümüne yazı yazarak ekstra puanlar elde edebilirsiniz.
  • Yayıncıya abone olup izlerseniz normalde aldığınız puanın 2 katını kazanırsınız.
  • Bazı yayıncıların oynadığı oyuna ya da yaptığı işe göre sadakat puanı üzerinden bahis açabiliyorlar. Bu tür durumlarda yatırdığınız sadakat puanlarını ikiye katlayabilirsiniz.

Twitch Sadakat Puanı Nasıl Açılır?

İzleyici olarak Twitch sadakat puanı açma için yayını izlemeniz ve takip etmeniz yeterli olur. Bunları yaptıktan sonra otomatik olarak puanlar gelmeye başlar. Eğer, kanal sahibiyseniz Twitch sadakat puanı etkinleştirme için kanalı onaylatmanız gerekir.

Bunu yapmak için 50 takipçiye, 7 ayrı günde yayın yapmanız gerekir ve ortalama 3 izleyiciye 8 saat yayın yaptıktan sonra bildirimlerden size forum gelecek. Bu formu doldurup yolladığınızda otomatik olarak puanlar açılır. Kısaca kanal sahiplerinin sadakat puanını açması için birkaç yayın yapması gerekir.

 

Twitch Sadakat Puanı Limiti Kaç?

Twitch sadakat puanı limiti, alınan raporlara göre bulunmuyor. Limit sınırını isterse yayıncının kendisi koyabilir. Ayrıca kazanılan puanlar ile yine yayıncıya bağlı olarak chat sembolleri, çekiliş hakkı, abone chate yazı yazabilme gibi özelliklerde kullanılabilir.

Twitch Sadakat Puanı Paralı Mı?

Twitch sadakat puanı kazanmak için para yatırmanıza gerek yok. Fakat daha hızlı puan kazanmak için yayıncıya abone olabilirsiniz. Yayıncıya abone olduğunuzda elde ettiğiniz puanın yaklaşık 2 katı daha fazla kazanırsınız. Bunun dışında takip edip yayınları izlemeniz puan kazanmanız için yeterli olur.

Bazı sitelerde sadakat puanı hilesi adı altında satın alımlar gerçekleşebilir. Bu tür yollar yasal olmadığı gibi para tuzağı da olabilir. Kesin güvenmediğiniz sitelerden bu tür alışveriş yapmanız önerilmez. Twitch platformu bu tür uygulamaları desteklemediği hesabınıza yasaklama getirebilir.

Sakat Puanının Yeri

  • 1 ile gösterilen yer; sadakat puanınız
  • 2 ile gösterilen yer: ödülün alındığı yer ( 10 – 15 dakikada bir verir ).

Twitch Sadakat Puanı Hesaplama

Twitch sadakat puanı hesaplama için yayının sağ bölümünde bulunan, chat kısmının altında toplam puanınız yer alır. Burada ne kadar sadakat puanı topladığınız yazar. Ayrıca yayın yapan kişinin belirlemesine göre izlenme süresince kaç puan geldiği görünür.

Puanları ister biriktirebilir, isterseniz yayın açan kişinin belirlediği özelliklerde harcama yapabilirsiniz. Eskiden sadakat puanı toplamak için sürekli gelen puan sayısına tıklamanız gerekirdi, artık yayını full ekran modda izleyip yayın keyfinizi bölmeden de puan akışı sağlanabilir.

Twitch Sadakat Puanı Hilesi Var Mı?

Twitch sadakat puanı hilesi bulunduğu gibi birçok farklı siteden indirmek mümkün. Bu yöntem ile yayıncının kanalına abone olmadan, takip atmadan ya da canlı yayın izlemeden puan elde edebilirsiniz. Hileyi kullandığınızda ne kadar sadakat puanı geleceği bilinmese de bazı sayfalar sonsuz sayıda puan elde edilebileceğini söylüyor.

Kısa yoldan kazanç sağlamak için sadakat puanı hilesi indirmek isteyebilirsiniz. Fakat puan hilesi büyük ölçüde dolandırıcılık barındırdığı için cihazınıza zararlı yazılımlar ya da virüsler gelebilir. Bu tür yollar tamamen illegal olduğu için hiçbir güvencesi bulunmaz.

Bu tür yazılımlar; bilgisayarınıza zarar verebilir, kişisel bilgilerinizi çalabilir ya da öğrenilmesini istemediğiniz iş bilgilerinize erişim elde edebilir. Ayrıca bu tür hile yöntemleri yasa dışı olduğu için uygulama hesabınıza yasaklama getirebilir. Twitch platformu tarafından süresiz ban alma ihtimaliniz bulunur.