Snapchat Streaks Nedir? Nasıl Yapılır?

Snapchat Streaks Nedir? Nasıl Yapılır?

Snapchat streaks, uygulamanın kullanıcıları bir kişi ile üst üste birkaç gün boyunca karşılıklı snap atarsa oluşur. Snapchat arkadaşınızın kullanıcı isminin yanında,  streak yaptığınız gün sayısı ile beraber alev emojisi yer alır.

Snapchat Streaks Nasıl Yapılır?

  • Adım 1: İlk olarak Snapchat Streak için istediğiniz bir arkadaşınızı seçin.
  • Adım 2: Seçtiğiniz arkadaşınıza özel olarak fotoğraf ya da video yollayın.
  • Adım 3: Özelden video ya da fotoğraf paylaşımını 3 gün boyunca yaptığınızda streak başlar.
  • Adım 4: Streak açıldıktan sonra 24 saate bir en az bir kere arkadaşınıza özel paylaşım yapmanız gerekir.

Not: Bitmesini isterseniz 24 saat boyunca özelden herhangi bir paylaşım yapmamanız yeterli olur. Bitimine 4 saat kala kum emojisi görebilirsiniz.

Snapchat Streak 100 Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Snapchat 100 streak paylaşımı için 100 gün boyunca arkadaşınız ile paylaşım yapmanız gerekir. Ilk günden son güne kadar yapılan her streakte bir numaraya sahip olursunuz. Unutmayın 24 saat içinde arkadaşınız ile paylaşım yapmazsanız streakleriniz silinir. Uyarı için 4 saat kala kum saati emojisi görülür. Bu sizin için ikaz uyarısıdır, paylaşım yapılmadığı takdirde streak son bulacak anlamına gelir.

Snap Streak Geri Getirme

Snapchat Streak kaybolduysa geri getirmek için https://support.snapchat.com/en-US/i-need-help adresine giriş yapın. Açılan sayfada ‘’Snapstreaks’ım Kayboldu’’ yazısını seçin ve sizden istenilen bilgileri doldurun. Bilgileri doldurup gönderdikten sonra Snapchat, streaklarınızı gözden geçirip size geri dönüş sağlayacaktır.

Bu yöntem ile streak geri kazanmak için bir hata oluşması gerekir. Arkadaşınıza 24 saat içinde paylaşım yapmazsanız emeğiniz boşa gider. Bu tür durumlarda geri kazanma şansı yoktur.

Snapchat’de Ateş Nasıl Yapılır?

Herhangi bir arkadaşınız ile üç gün boyunca Snapstreak olarak kalırsanız arkadaşınızın ismi yanında ateş emojisi yer alır. Ayrıca ne kadar uzun süre yaparsanız, isminizin yanında yaptığınız kadar sayı yer alır.

Bunun yanında kum saati emojisi de Snapstreak süresinin bitmek üzere olduğu gösterir. Eğer birkaç saat içinde arkadaşınız ile herhangi bir paylaşımda bulunmazsanız yaptığınız streak ve sayılarınız boşa gider.