Hesap Askıya Alındı Ne Demek? Ne Zaman Açılır?

Hesabın askıya alınması ne demek? Tüm detaylar, yazımızda.

Hesap Askıya Alındı Ne Demek? Ne Zaman Açılır?

Hesap askıya alındı ne demek? Merakı, hesabınızın kapanması durumunda ortaya çıkar. Sosyal medya platformları, hesabınızı kapatırken ”Hesabınız askıya alındı” yazısı ile size uyarıda bulunurlar. Peki, bu ne demek? Tüm detaylar, yazımızda.

Hesabın Askıya Alınması Ne Demek?

Hesabın askıya alınması, hesap üzerinde yapılmak istenilen hareketliliğe izin verilmemesi demektir. Genellikle tüm reklamlar durdurulur, ilgili hesaplara erişim sağlanmaz. Kısacası hesabın kullanılması engellenir. Hesabınız içerisinde hiçbir eylemde bulunamazsınız.

Bazı uygulamalarda da hesabın askıya alınmasına itiraz edebilirsiniz. Bu tip durumları kullandığınız platformun “Yardım” ya da “Help” kısmından ulaşabilirsiniz. Askıya alınmasını durdurmak için yapacağınız adım sonunda da hesabınız incelenir ve eğer uygunsuz bir durum yoksa hesap size geri verilir.

Hesap Neden Askıya Alınır?

Hesabın askıya alınma sebepleri kullanılan uygulamaya göre değişiklik gösterir. Genellikle kullanılan uygulamalarda belirtilen kurallara uyulmaması nedeniyle hesaplar askıya alınır. Aşağıda bir hesabın askıya alınmasının nedenleri verilmiştir:

  • Tekrar eden biçimde uygulamanın politikalarını ihmal etmek,
  • Politikaları riske etmek ve aynı zamanda diğer kullanıcıları riske atmak,
  • Reklam maliyeti ödemelerini düzenli bir şekilde ödememek,
  • Hesabınızın askıya alınmış başka bir hesapla hali hazırda ilişkisinin bulunması,
  • Hesap üzerinde uygunsuz biçimde davranmak ve sürekli engel yemek,
  • Uygunsuz durum ve görüntülerin paylaşılması ve bunların yayılması,
  • Diğer kullanıcılar tarafından hesabınızın sürekli engel ya da spam alması,
  • Hesabınızdan şahsi hakaret ya da benzeri durumlar.

Gibi durumlarda hesabınız çoğunlukla askıya alınır. Bu durumlara oldukça dikkat edilmesi ve hesabı askıya alınacak eylemlerden kaçınılması gerekir.

Hesabım Askıya Alındı Ne Zaman Açılır?

Askıya alınan hesap ne zaman açılır? Sorusunun cevabı sebebe göre değişebilmektedir. Hesabınız askıya alındığında sizin yapacağınız adımlar belirleyecektir. Fakat çoğunlukla askıya alınan hesabın geri getirilmesi zordur ya da duruma göre mümkün olmayabilir. Bazı uygulamalar için geri getirme gibi bir şans olsa da sizi uğraştırır.

Hesabınız askıya alındığında hangi uygulamayı kullanıyorsanız öncelikle “Yardım” kısmından destek almanız ve gerekli merciler ile iletişime geçmeniz gerekir. Eğer haklı bulunursanız mümkün olan en kısa sürede hesabınız açılabilir. Fakat yine de belirtmek gerekir ki hesabınızın açılmama durumu da bulunmaktadır.

Gmail Hesabı Askıya Alındı Ne Demek?

Gmail hesabı askıya alındı, sahip olduğunuz mail hesabınızı kullanmanıza izin verilmiyor demektir. Maillerinizin gitmesine ve Google hesabınızın kullanılmaz hale gelmesine neden olur. Bu durumda; buradan gerekli talimatları uygulayarak hesabınızı geri getirebilirsiniz.

Twitter Hesabı Askıya Alındı Ne Demek?

Twitter hesabı askıya alındı; hesabınız şüpheli girişler ve şüpheli hareketler dolayısı ile kapatılmış demektir. Bu noktadan sonra yapabileceğiniz tek şey Twitter yönergelerini okuyup itiraz etmektir. Twitter’da yer alan bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Netflix Hesabı Askıya Neden Alınır?

Netflix, ücretli bir platform olduğu için düzenli olarak ödeme yapmanız gerekir. Ödemenizi aksattığınızda Netfilix hesabı askıya alınabilir. Açmak için borcunuzu ödemeniz gerekir.

Papara Hesabım Neden Askıya Alındı?

Papara üzerinden yapılan şüpheli işlemler sonucunda Papara hesabı askıya alınmaktadır. Papara hesap askıya alındı problemi, Papara tarafından bu şekilde açıklanmaktadır.

Askıya alındıktan sonra ”Geçici olarak askıya alındı” diye mesaj gelmektedir. Bu durumda Papara ile iletişime geçip bu durumu düzeltmeniz gerekir. Panik yapmanıza gerek yok.