Twitter Takip Engeli Nasıl Kaldırılır? 5 Basit Yöntem

Twitter'da takip engeli yediyseniz mutlaka okumanız gereken bir yazı.

Twitter Takip Engeli Nasıl Kaldırılır? 5 Basit Yöntem

Twitter takip engeli nasıl kaldırılır? Sorusu, Twitter’da istenmeyen hareketler yaptığınızda ve size verilen limiti aştığınızda merak konunuz olabilir. Bunu halletmek için yapmanız gereken bazı tüyolar vardır. Bunun için;

Twitter’da Takip Engeli Nasıl Kaldırılır?

  • Yöntem 1: Sizi Takip Etmeyenleri Takipten Çıkarın.
  • Yöntem 2: Hesabınızdaki Etkileşimi Yükseltin.
  • Yöntem 3: Daha Fazla Aktif Olun.
  • Yöntem 4: Fleetleri Açın Ve Bekleyin.
  • Yöntem 5: Hesabınıza Erişen Uygulama Ve Siteleri Çıkartın.

Yöntem 1: Sizi Takip Etmeyenleri Takipten Çıkarın

Twitter takip engeli kaldırma için yapmanız gereken ilk işlem sizi takip etmeyenleri takipten çıkarmak olmalı. Size geri dönüş yapmayan kişileri takip etmeye başlarsanız ve takipçi sayısından fazla olursa takip engeli ortaya çıkıyor.

Takip engeline takılmamak için size geri dönüş sağlamamış kişileri aradan temizlerseniz bu sorunla karşılaşmanız daha düşük olur.

Yöntem 2: Hesabınızdaki Etkileşimi Yükseltin

Hesabınızdaki etkileşimi ne kadar yükseltirseniz takip engelinden çıkmanız daha kolay olur. Bunu yapmak için gündemde yer alan etiketlere tweet atabilir ya da kendi profilinize paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Sizi takip eden kişiler paylaştığınız içeriklere RT atmaları engelden çıkmanızı bir hayli kolaylaştırır.

Twitter takip engeli kaldırma 2021 için en kolay yol hesabınızdaki etkileşimi artırmaktan geçer. Uygulamayı ne kadar etkin kullanırsanız o kadar kolay kurtulursunuz.

Not: engeli kaldırdıktan sonra takip işlemine devam ederseniz yeniden yakalanma ihtimaliniz artar. Yeniden yakalandığınızda Twitter takip engeli kaldırma daha güç olabilir. Bu nedenle takip işlemine ara verip takip etmeyenleri çıkarmanız gerekir.

Yöntem 3: Daha Fazla Aktif Olun

Twitter algoritmasında ne kadar fazla aktif olursanız o kadar fazla takip isteği gönderebilirsiniz. Bunun için sadece hesabı açıp beklemeyin. Ek olarak fleetlere bakın, beğeni yapın veya ana sayfayı kaydırın. Böylelikle sadece takip atmak için girmediğiniz anlaşılacak ve engeliniz de zamanla kaldırılacaktır.

Not: Peşpeşe seri takip isteği göndermeniz dahilinde sık sık kısıtlama yersiniz. Bunun için belirli aralıklarla takip isteği göndermeniz gerekir.

Yöntem 4: Fleetleri Açın Ve Bekleyin

Son gelen güncelleme ile birlikte fleet özelliği geldi. Daha fazla aktif görünmek için fleeti açın ve otomatik olarak ilerlemesini bekleyin. Burada otomatik olarak aktif olarak görüneceksiniz ve kısıtlamanız daha da azalacak. Ben bunu aktif olarak denedim ve işe yarıyor.

Yöntem 5: Hesabınıza Erişen Uygulama Ve Siteleri Çıkartın

Hesabınıza erişen uygulama ve siteler hesabınızı kötü şekilde etkileyebilir. Eğer, Twitter tarafından ”Zararlı” olarak görülen bir site veya uygulamaysa mutlaka hesabınız erken kısıtlanacaksınız. Bu nedenle hesabınızdaki tüm uygulamaları çıkartın. Buna takip analizi yapan programlar da dahildir.

Twitter’da Engelli Olduğumu Nasıl Anlarım?

Engellenen kişi; atılan tweetleri göremez, engellediği kişi hakkında arama yaparsa bulamaz. Engelinizin olup olmadığını bu yöntem ile anlayabilirsiniz. Bulmak isterseniz hesabınızdan çıkış yapıp ismini aratmanız gerekir.

Twitter’da Engelleyenler Listesi Var Mı?

Twitter’da beni engelleyenlerin listesi adında bir veri bulmak mümkün değil. Tek tek araştırıp sizi engelleyenleri bulabilirsiniz. ‘’Kişiyi Takip et’’ seçeneğine tıkladığınızda 2 adet uyarı görüyorsanız (özellikle 2. uyarı) bu şahıs tarafından engellenmişsiniz anlamına gelir.

Kişiye ait tweetleri okumak için hesabınızdan çıkış yapmanız gerekir.