Distribütör Garantili Ne Demek? Merak Edilenler

Distribütör ne demektir? Ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

Distribütör Garantili Ne Demek? Merak Edilenler

Distribütör garantili üreticisi firma, ülkede resmi olarak ticari şirket açıp yetkili servis tarafından garanti ya da teknik servis hizmeti vermesi demektir.

Distribütör garantisi bulunan cihazlar, olası bir sorunda kullanıcılara en az sorun yaşatan, en güvenilir cihazlardır.

Trendyol Distribütör Garantili Ne Demek?

Trendyol Distribütör garantili olması; aldığınız üründe olası bir arızalı ya da ayıplı mal durumlarında, ürünü iade edebilir ya da Trendyol’un yetkili servisine yollayıp tamir etmenize olanak tanır.

Firma ürünün dağıtımını ve satışını gerçekleştirdiği için olası bir sorunda problemli malının arkasında durma zorunluluğu bulunur. İletişime geçmek için 0 212 331 02 00 numarasını arayabilir ya  da https://www.sikayetvar.com/trendyol adresinden şikayetinizi yazabilirsiniz.

Üretici Firma Garantisi Ne Demek?

Üretici firma garantisi, firmaların ülkede bulunana temsilciler ile ya da üretici şirketin kendisi tarafından ithalatını gerçekleştirilir.

Daha önceden belirlenmiş olan distribütör şirket aracılığı ile ya da kendisi tarafından satışı ve pazarlaması gerçekleştirilen ürünlere üretici firma garantili veya distribütör garantili denir.

Distribütör Nedir?

Distribütör, bir üretici ya da tedarikçi şirketin cihazlarını belli bir bölgede dağıtımını ve satışını gerçekleştirmeye yetkili olan firmaya denir.

Üreten firma bütün bölgelerde bayilik açmak yerine yerel firmalar ile hukuki anlaşma imzalayıp; ürünün dağıtımını, pazarlamasını ve satışını sağlar.

Yerel şirketlerin, üretici firmanın ürün ve hizmetlerini anlaşma yolu ile dağıtım ve satım işlemlerini yapmasına distribütörlük adı verilir.

Resmi Distribütörlük Nedir?

Resmi distribütörlük, herhangi bir markanın ürünlerini satış için başka bir ülkedeki servis ile anlaşıp bu servis aracılığıyla müşterilerine ürünleri ücretsiz tamir ya da onarım hizmeti vermesi anlamına gelir.

Distribütör Garantili Apple Ne Demek?

Apple distribütör garantili olması, firmanın resmi olarak ülkede sattığı ürününe başka bir firma ile anlaşıp arıza, onarım gibi durumlarda gerekli işlemleri yapması anlamına gelir.

Herhangi arıza durumlarında distribütör garantili firmaları seçmeniz size büyük kolaylıklar sağlar ve gerekli durumlarda cihaz değişikliği de yapabilirler.

Not: İthalatçı garantili firmalar kendi olanak ve imkanları ile ürünleri getirdikleri için garanti güvenceleri daha az olur. Garantilerini kendileri karşılamak zorunda kaldıkları için güvenilir olmazlar.