Instagram Yorum Limiti Kaç? Yorum Atamıyorum Neden?

Instagram Yorum Limiti Kaç? Yorum Atamıyorum Neden?

Instagram yorum limiti, bir saat içerisinde 200 yorum olarak bilinmektedir. Bu sayıdan fazla yorum yapıldığında engel yememek olanaksızdır. Fakat art arda yorum yapılması da engel yeme adına büyük bir tehlikedir. Yani bir saat içerisinde aralıklı olarak, biraz bekleyerek yorum yapmak en makul seçenektir. Bu durum 30 saniye arayla bir yorum olarak ya da 1 dakika arayla 3 yorum yapmak gibi olabilmektedir. Ayarlaması size kalmıştır.

Ayrıca yorum limitine yakın sürekli olarak yorum yapmak da yine sıkıntı doğuracaktır. Bu yüzden 200 sayısına da çok gelmemeye çalışmak gerekmektedir. Instagram yorum sınırı da sizi yanlışa götürebilmektedir dikkat etmek gerekmektedir.

Instagram Yorum Engeli Nasıl Kalkar?

Instagram yorum engeli kaldırma işleminin gerçekleşmesi için ilk olarak hesabınızın mail bölümünün onaylanmış olması gerekmektedir. Daha önceden böyle bir onaylama işlemi gerçekleşmediyse ilk olarak onu yapmak gerekmektedir. Engel kalkmadığı sürece yorum yapılması da imkânsız olduğu için bu duruma özen göstermek gerekmektedir.

Daha sonrasında yapılması gereken tek şey beklemektir. Instagram engellerinin çoğunda olduğu gibi 24 saat beklemek gerekmektedir. Aksi takdirde yapılabilecek çok fazla şey yoktur. Fakat aynı işlemi sürekli yaparak sürekli engel alıyorsanız bu engelin kalkması 1 haftayı bile alabilmektedir. Bu yüzden kesinlikle engel yememeye dikkat edilmelidir.

Instagram Yorum Engeli Ne Kadar Sürer?

Instagram yorum engel kalkma süresi genellikle 24 saat olarak bilinmektedir. Fakat yukarda da belirtildiği gibi bu süre daha da uzayabilmektedir. Sürekli engel aldığınızda bu süre 1-2 haftalık periyotta da giderilebilmektedir. Bu yüzden engel almamak en mantıklısıdır. Sürecin uzaması da sizin olumsuz performansınıza bağlıdır.

Sürekli saat başı 200 yorum yapmak bu engelin artmasına neden olabilmektedir. Kesinlikle Instagram’ın sınırlarını zorlamamak gerekmektedir. Bir saat içerisinde 100-150 arasında aralıklı yorum yapıldığında engel alma olasılığı oldukça düşecektir.

Instagram’da Yorum Atamıyorum Neden?

Instagram yorum atamıyorum problemi kesinlikle yorum engeli almanızdan kaynaklanmaktadır. Yorum engeli, sizin Instagram uygulaması içerisinde herhangi bir hesabın gönderisine yorum yapmanızı engellemektedir. Aksi taktirde Instagram bir güncelleme hazırladığı için yorum atamıyor olma ihtimaliniz de yüksektir.

Instagram’da Yorum Engeli Yememek İçin Neler Yapılmalı?

Instagram yorum engeli yememek için kesinlikle sınırlara ve sürelere uymak gerekmektedir. Yapacağınız işlemlerde aşırıya kaçmak size olumsuz geri dönüş sağlayacaktır. Yorumları belirli aralıklarla az sayıda tutmak gerekmektedir. Ekstra bir işlem yapmaya gerek yoktur. Sadece düzenli bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirmeniz yeterlidir.

İlginizi Çekebilir:  Twitter Fav Nedir?