Twitter’da Favlamak Ne Demek? Nasıl Favlanır ve Geri Alınır?

Favlamak hakkında merak edilen bütün detayları paylaştım.

Twitter’da Favlamak Ne Demek? Nasıl Favlanır ve Geri Alınır?

Favlamak, Twitter üzerinden yapılan beğenme hareketine verilen isimdir. Herhangi bir tweet, beğenildiyse buna ”Favlamak” denir. Yani diğer bir deyişle beğenmek kavramı yerine favlamak kullanılmaktadır. Tweeti beğendiğinizde çıkan kırmızı kalp işareti ”Fav işareti” olarak bilinmektedir. Kısacası bu kalbe bastıysanız Tweeti favladınız demektir.

Twitter’da Favlamak Nasıl Yapılır?

Twitter’da fav atmak için ilk olarak herhangi bir gönderiyi beğenmeniz gerekir. Gönderiyi beğendikten sonra aşağıdaki görseldeki gibi hareket etmeniz yeterlidir.

Adım 1: Aşağıdaki ”Ok” işareti ile gösterilen yere tıklayarak favlayabilirsiniz. Aşağıda gösterilen yer favlamadan önceki şeklidir. Favladıktan sonra bir sonraki görsel gibi olacak.

Adım 2: Ok ile belirtilen ”Kalp” işaretine bastıktan sonra aşağıdaki gibi olacaktır. Bu esnada Twitter’da favlamak deyimi gerçekleşecektir.

Favlamak

Twitter’da Fav Nasıl Geri Alınır?

Twitter’da attığınız favı geri almak için favladığınız hareketi tekrar yapmanız gerekir. Kırmızı kalp işaretine tekrar tıkladığınız kalp, renksiz bir hale döner. Böylelikle atmış olduğunuz favı tekrar almış olursunuz. Fav silme işlemi bu sayede gerçekleşir.

Favı Geri Çektim Bildirim Gider Mi?

Fav attığınız kişi o an online ise fav bildiriminiz gider. Ancak, fav attığınız kişi Twitter’da değilse ve favı geri çektiyseniz bildirim gitmez. Bu durum, karşı tarafın online olup olmaması ile ilgili bir durumdur.

Twitter’da Fav Atamıyorum Neden?

Twitter’da fav atamama problemi, kısıtlamalar ile alakalı bir durumdur. Twitter politikalarını ihlal ettiğinizde ceza olarak; takip edememe, fav atamama, rt atamama gibi cezalar verilir. Bu gibi cezalardan kurtulmanın tek yolu beklemektir. Ayrıca, fav cezası almamak için aşağıdakilere dikkat etmeniz gerekir;

  • Robot gibi çok hızlı bir şekilde fav atmayın.
  • Fav atarken yavaş yavaş atın.
  • Her tweete fav atmayın seçici olun.
  • Belirli aralıklarla fav atın.
  • Herhangi bir program ile fav atmayın.
  • Profilinize herhangi bir site veya program bağlamayın.

Fav Neyin Kısaltması?

Fav, favori kelimesinin kısaltmasıdır. Twitter’da favori atmak, Twitter’da fav atmak olarak kısaltılmaktadır. Twitter’da ”Beğeni” anlamı taşır.

Fav Grubu Nedir? Nasıl Katılınır?

Fav grubu, insanların birbirlerine fav atmak için toplandıkları gruba verilen isimdir. İnsanlar, bu gruplara katılarak birbirlerine fav atarak beğeni kasarlar. Bu sayede yüksek sayıda beğeni sayılarına ulaşılabilir. Bu gruplara katılabilmek için Twitter’da arama yerine ”Fav grubu” yazmanız yeterlidir. Fav grubu yazan tweetleri atan tweet sahiplerine yazarak gruplara katılabilirsiniz. Her fav grubunun kendine özgü kuralları vardır. Örneğin, bütün gruba fav atmak gibi.