Bilgisayardan Instagram Yayını Nasıl Yapılır? Kesin Çözüm

Bilgisayardan Instagram Yayını Nasıl Yapılır? Kesin Çözüm

Bilgisayardan Instagram yayını nasıl yapılır? Sorusu, iyi bir kameraya sahip olmayan telefonu olan kişiler tarafından sorulabilir. Bu soruya istinaden hazırlamış olduğum bir çözüm var. Streamon programı üzerinden pcden Instagram yayını yapabilirsiniz. Dilerseniz, detaylara geçelim;

Bilgisayardan Instagram Yayını Yapma Adımları

Bilgisayardan yapılan Instagram canlı yayınları son zamanlarda sıkça başvurulan seçeneklerden biri olmaya ve insanların ilgisini çekmeye başladı. Bu noktada bilgisayardan canlı yayın yapabilmek için çok basit ve kullanışlı bir yol bulunuyor: Streamon.  Bu program, bilgisayar üzerinden canlı yayın yapmanızı sağlayan ve ücretsiz bir kullanıma sahip kullanışlı bir programdır.

Uygulama içerisinde, canlı yayın için gerekli tüm elementler bulunuyor. Canlı yayın akışı yapabileceğiniz gibi bir anahtar sayesinde de URL paylaşımı gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu durum sayesinde de neredeyse her şeyin canlı yayınını yapabilir, istediğiniz gibi bilgisayardan yayın açabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagam Canlı Yayın Açma

Streamon üzerinden yayın açmak için gerçekleştirmeniz gereken birkaç adım bulunuyor. Bu adımların sonucunda istediğiniz yayını yapabilirsiniz. Bilgisayardan Instagram yayını açmak için aşağıdaki adımları takip ediniz;

  • Adım 1: Öncelikli olarak yapmanız gereken buradan programı bilgisayara indirmeniz.
  • Adım 2: Yüklemeyi ve gerekli işlemleri yaptıktan sonra karşınıza Instagram giriş ekranı gelecektir. Bilgisayardan canlı yayın yapmak için hesabınıza program üzerinden girmeniz gerekiyor.
  • Adım 3: Giriş yaptığınız zaman uygulama size bir takım seçenekler sunuyor. Canlı yayın seçeneği de bunlardan biri. Bilgisayardan canlı yayın için bir anahtar ve size URL almak için bir seçenek veriliyor.
  • Adım 4: Bu adımda bilgisayarınızda OBS Studio yazılımını başlatmanız gerekiyor. OBS Studio ayrı bir platformdur. Canlı yayını yapabilmek için onu da buradan
  • Adım 5: OBS Studio’da sağ alt kısımda bir akış seçeneği elde edeceksiniz. OBS’nin ayarlarını açmak için orada bulunan “Kontrol” seçeneğine tıklayın.
  • Adım 6: Ayarlarda “Akış” seçeneğine gidin. Hizmet açılır menüsünde “Özel” seçeneğine girin.
  • Adım 7: Şimdi Stereamon uygulamasına geri dönüş yapın. “Akış URL”sini “Sunucu” kutusuna kopyalamanız gerekiyor. “ Akış Anahtarı” nı “Akış Anahtarı Kutusu”na kopyalayıp yapıştırmanız gerekiyor.
  • Adım 8: Şimdi OBS Studio da yayın başlatın ve Streamon üzerinden “Canlı Yayına Geç” tuşuna tıklayın.
  • Adım 9: Instagram canlı yayın için gerekli işlemleri yaptınız. Böylelikle yayın başlamış olacaktır.
  • Adım 10: Yayın akışını durdurmak için de Streamon uygulamasına girin ce “Akışı Durdur” deyin.