Bilgisayar Telefonu Görmüyor 6 Adımda Çözüldü

Bilgisayar Telefonu Görmüyor 6 Adımda Çözüldü

Bilgisayar telefonu görmüyor problemi çeşitli nedenlerden dolayı görülebilir. Bu noktada yapabileceğiniz kontroller vardır. Kontrolleri yaptıktan sonra çözüme kavuşmanız muhtemeldir. Dilerseniz, bilgisayarın telefonu görmemesi problemine yakından bakalım;

Bilgisayar Telefonu Görmüyor Nasıl Düzelttirilir?

Özellikle akıllı telefonların bilgisayarlara bağlandığı zaman bilgisayar telefonu görmüyor Windows 10 sürümünde sorunu sıkça karşınıza gelebilir. Bu sorunun nedeni kesin olarak bilinmemekle birlikte değişik nedenlere bağlanabilir. Fakat hiç endişelenmeye gerek yok 6 adımda çözüm mümkün. Size en iyi ve kolay geleni seçerek denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

 • Adım 1: USB hata ayıklama modunu etkinleştirin.

Biraz karmaşık bir yöntem gibi gelebilir ama endişe etmeye gerek yok.

 1. Şimdi ilk yapmanız gereken telefonu bilgisayara bağlamak ve telefonun “Ayarlar” uygulamasını açmak.
 2. Cihaz numaranızı bulmalı ve “Geliştirici Seçenekleri” aktif hale getirilmeli.
 3. Burada “USB Hata Ayıklama” seçeneğini bulun. Aktif hale getirin. Böylece sorununuz çözülecektir.
 • Adım 2: Kablo ve bağlantı noktalarını kontrol edin.

Bilgisayar telefonu görmüyor sorununun en büyük nedenlerinden biri kablo ve bağlantı noktalarında iletişimin aksamasından kaynaklanıyor. Bilgisayar ve telefonunuz arasında kurulacak tüm bağlantı noktalarını ve kablolarını teker teker kontrol etmelisiniz. Yeniden başlatıp tüm seçeneklerin çalıştığından emin olmamalısınız.

 • Adım 3: USB’nin bağlantı türünü değiştirin.

Bilgisayarınız telefonu görmediğinde sorunu öncelikle bilgisayar üzerinden değil de telefon üzerinden ele alalım. Bağlantıyı öncelikle kesin ve yeniden bağlayın. Sonra;

 1. Ayarlar menüsünü açın,
 2. Cihazlar ekranına gelin,
 3. USB seçeneğine dokunun,
 4. Öncellikli tercih olarak “Dosyaları Aktar” seçeneğini seçin.
 • Adım 4: OEM sürücülerini yükleyin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Bilgisayar telefonu görmüyor Samsung gibi bir soruyu arıyorsanız burada Samsung ve diğer Android cihazlar için yapabileceğiniz bir adım bulunuyor.

 1. Öncelikle buradan cihazınıza uygun olan aygıt sürücüsünü yüklemelisiniz.
 2. EXE dosyası ile burada direk yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 3. “Aygıt yöneticisi” ni seçin. Burada “Cihazı Güncelleştir” seçeneğine tıklayın.
 4. Şimdi bilgisayarınızda “Göz at” seçeneğini bulun. Dosyalar arasından OEM sürücüsünü indirin.
 5. Şimdi programı etkinleştirin sorun çözülecektir.
 • Adım 5: Cihazı tamamen kaldırıp sonra yeniden yükleyin,

Kesin bir çözüm olacağını garanti veremeyiz. Fakat Aygıt yöneticisi ’ne giderek Cihazı kaldırın daha sonra yeniden yükleyin. Denemeye değer

 • Adım 6: Sürücüleri elle manuel olarak yükleyin

Aygıt Yöneticisi’ni açmalısınız ve USB Aygıtları menüsünü gelmelisiniz. Burada telefonunuzun ismini bulun ve üzerinde sağa tıklamalısınız. Sürücüyü Güncelle seçeneğine gelince bulunan tüm sürücüleri yüklemelisiniz.

Bilgisayar iPhone’u Görmüyor Ne Yapmak Lazım?

Bilgisayar iPhone’u algılamıyor gibi bir sorun olduğunda da yapılacaklar aslında yukarıda ki aşamalara benzer şekilde ilerler. Fakat bunlar dışında;

 • iTunes’un kesinlikle kullandığınız bilgisayarınızda yüklü olması lazım. iTunes yüklü değil bir şekilde açmaya çalışırsanız bilgisayarınız telefonunuzu algılamaz. iTunes’u Apple’ın web sitesinden ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz.
 • USB kablonuzu yukarıda anlattığımız gibi kontrol edin. Kullandığınız USB kablosunun iyi durumda olduğundan emin olmanız şart. Yıpranmış veya kopuk bir halde bulunan kablolar şarj yapsa da bağlantı problemleri yaşamanıza neden olur. Telefonu PC görmüyor ama şarj oluyor gibi bir durumda bu sorun karşınıza gelecektir.
 • Yine USB portlarını kontrol etmeniz gerekiyor.