8 Adımda Instagram Konum Ekleme Rehberi

8 Adımda Instagram Konum Ekleme Rehberi

Instagram konum ekleme 8 adımda kolaylıkla yapılır. Instagram’a girildiğinde konum ekleme kısmında aramalar bulunur. Burada ki adresler Google Maps üzerinden alınan veya daha önceden açılmış olan konum adresleridir.

Instagram’a yeni konum eklemek isteyen kişiler, Google Maps kullanarak yapmaları mümkündür. 8 adımda Instagram konum açma ve paylaşma imkanı bulunur.

Instagram Konum Nasıl Eklenir?

Instagram konum oluşturma Google Maps ile 8 adımda gerçekleştirilir. Etrafındaki insanları bulmada son derece kolaylık sağlar. Yapmanız gereken konum ve mekan etiketlerini eklemektir.

  • Adım 1: İlk gereken Gmail hesabı olacaktır. Gmail hesabı yoksa kısa süre içinde üyelik alarak devam edebilmesi gerekir.
  • Adım 2: Gmail hesabınız ile Google’a giriş yapılması sağlanır.
  • Adım 3: Giriş sağlandıktan sonra MAPS isminde sekme kullanılarak Google Maps haritası açılır.
  • Adım 4: Kaydedilecek mekanın seçilmesi gerekir. Arama kısmına adres olarak girildikten sonra mekan çıkacaktır. Mekan seçilip belirlenen adrese ait kayıt bilgileri oluşturulur. Son olarak Google Maps’e kayıt edilir.
  • Adım 5: Bu mekan, konum olarak kaydedildikten sonra GPS üzerinden bulunur hale gelir. Bazen bu süre uzayabilir. Bir süre bekleyip işleme devam etmek daha sağlıklı olur.
  • Adım 6: Google Maps’e istenilen mekan kabul edildikten sonra Instagram’a giriş yapılması gerekir.
  • Adım 7: İstenilen fotoğrafa ayarlamalar yapıldıktan sonra üst tarafta bulunan ileri simgesine tıklanır. Burada ‘’Haritaya Ekle’’ seçeneği etkinleştirilir.
  • Adım 8: Haritaya ekleme seçeneği aktif hale getirildikten sonra ‘’ Konum Adı’’ seçeneğine basılması gerekir. Google Maps üzerinden aktif hale getirilen mekanın adı girilir yükleme işlemi biter. Bu işlemler yapıldıktan sonra Instagram konum ekleme sorunu çözülür.

Instagram Konum Çıkmıyor

Instagram konum ekleme için öncelikle bu özelliğin hesapta açılmış olması gerekir. Instagram konum bulma veya açma gibi konular için Instagram ‘ın en güncel hali olması gerekir. Telefon otomatikman güncelleme özelliğine sahiptir. Fakat ayarlardan değiştirilmiş ise güncelleme olmaz.

Telefonda bulunan Instagram’ı silip tekrar yüklemek ayarları eski haline getirir. Telefon uzun süre kapanmadıysa tekrar başlatmak işe yarayan yöntemlerden biridir. En kolay ve en unutulan ise telefonda ‘’Konum’’ tuşunun kapalı olmasıdır. Kapalı olduğunda konum eklemeyi yapmak mümkün olmayacaktır.