No Playable Sources Found Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

No Playable Sources Found Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

No Playable Sources Found Hatası, eski sürüm tarayıcılarda video izlemek istediğinizde ortaya çıkan hatadır. Genelde bu hata dosyayı yayınlayan kişinin ya da site sahibinin sonradan klasörü kaldırmak istemesi ile oluşur.

No Playable Sources Found hatası Nasıl Çözülür?

  • Adım 1: İlk olarak no playable sources found hatası çözümü için Adone Flash Player eklentisini kaldırın ve yeniden resmi siteden indirip kurun.
  • Adım 2: Hazırda kullanmış olduğunuz arama motorunu (Chrome, Yandex, Firefox ve benzeri) güncel hale getirin.
  • Adım 3: Arama motorundaki tarayıcınızın önbelleğini temizleyin.

Not: Yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen sonuç değişmediyse, yazılımsal sorundan ziyade geniş kapsamlı bir sorun ortaya çıkmış olabilir. Bu hatayı çözmek için format atmanız gerekebilir.

No Playable Sources Found Türkçesi Nedir?

No playable source found Türkçe çevirisi anlamı, ‘oynanabilir kaynak bulunamadı’ anlamına ya da ‘oynatabilecek dosya kaynağı bulunamadı’ anlamına gelir. Site sahibinin ya da kişinin video dosyasını kaldırmasını istemesi ile oluşan hatadır.

Ucu açık bir problem olduğu için en mantıklı karar aradığın dosyayı ya da klasörü başka siteden bulup indirmek olur. Birçok yöntem denemenize rağmen sonuç vermiyorsa VPN adresini değiştirip videoya giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Error loading media file not found hatası çözümü telefon

  • Yöntem 1: Chrome Sürümünün Güncelliğini Kontrol Edin
  • Yöntem 2: Adobe Flash Player’ı Güncelleyin

Yöntem 1: Chrome Sürümünün Güncelliğini Kontrol Edin

Film izleme sitelerini girildiğinde ya da video izlemeye çalışıldığında ekranda görüntünün oynatılamayacağı hakkında hatta yer alıyorsa arama motorunuzun güncel sürümünü kullandığınızı kontrol etmeniz gerekir. Bu tür hatalara karşın güncelleme yapıldığında videoların büyük bir kısmı çalışmaya başlar.

Tarayıcı eski sürümde kaldıysa videoların çalışmasını desteklemeyebilir. Birçok tarayıcı için geçerli olsa da özellikle Chrome için hata çıkma olasılığı bir hayli fazladır. Bu tür sorunu çözmek için arama motorunun sürümünü güncellemeniz gerekir.

Yöntem 2: Adobe Flash Player’ı Güncelleyin

İnternet üzerinden kullanılan videolar Adobe Flash Player uygulaması ile açılır. İnternet sitelerinde video oynatıcısının çalışmamasının temel nedeni bu uygulamadan kaynaklanır. Adoba Flash Player uygulamasının yüklü olup olmadığına ve güncelliğini kontrol etmeniz gerekir.

Videoların hatasız çalışması için https://www.adobe.com/tr/products/flashplayer/end-of-life.html adresine girip uygulamayı yüklemeniz ya da güncelliğini kontrol etmeniz gerekir. Eğer uygulama güncel ise ‘’Ayarlar’’ bölümünden ‘’Adobe Flash Player’ı Tüm Sitelerde Aktif et’’ seçeneğine tıklamanız gerekebilir.

This video file cannot be played hatası nedir?

This video file cannot be played Hatası, genelde internetin yavaş olmasından ya da videonun bozuk olmasından kaynaklanır. Tarayıcıdaki önbelleği temizleyin, hala hata vermeye devam ediyorsa video oynatıcısı bozuk olabilir.

Bu tür durumlarda Adobe Flash Player uygulamasını güncelleyin ya da yükleyin ve kullandığınız arama motoru tarayıcınızın son sürümünü indirin. Eğer hala hata vermeye devam ediyorsa siteye yüklenen video hatalı olduğu için başka adresten girmeyi deneyin. Son çare olarak cihaza format atmayı deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Do Not Turn Off Target Hatası