Gmail Kuyruğa Alındı Ne Demek? 3 Adımda Hata Çözümü

Gmail Kuyruğa Alındı Ne Demek? 3 Adımda Hata Çözümü

Gmail kuyruğa alındı hatası, en fazla mobil cihazlarda görülür. Mailini karşıdaki kişiye ulaşmaması durumudur. Bu durumu çözmek için basit adımlar vardır. Bu adımları uyguladığınızda kolayca çözebilirsiniz. Detaylar, şu şekilde;

Gmail Kuyruğa Alındı Sorunu

Gmail mail kuyruğa alındı problemini çözmek için birden fazla yol bulunur. Kontrol etmeniz gereken birkaç durum da olabiliyor. Kuyruğa alındı problemini yaşıyorsanız aşağıda anlatacağımız adımları okuyup size en uygun geleni seçmelisiniz.

 • Adım 1: Gmail Senkronizasyonlarını Düzenlemek.

Mobil cihazların çoğunda kuyruğa alındı hatası sıklıkla karşılaşılıyor. Eğer cihazınızın herhangi bir başka cihazla (bilgisayar, tablet…) bağlantısı varsa onları kontrol etmelisiniz. Senkronizasyonda bir sorun varsa bu maillerinize yansımız olabilir dikkatli olun.

 1. Gmail uygulamasını akıllı cihazınızdan başlatın.
 2. Menü kısmına gelin ve Ayarlar bölümünü açın.
 3. Hesabınıza tıklamalısınız.
 4. “Gmail’i senkronize et” seçeneğinin orada olduğunu göreceksiniz. Bunun var olan kutunun işaretli olması lazım. Kutu işaretli değilse, kutuyu işaretleyin. Böylece aktif hale getirebilirsiniz.
 • Adım 2: Gmail Uygulamasını Güncelleyin

Android ya da İOS hiç fark etmez. Bir uygulama güncel değilse size çok büyük sorunlar yaşatabilir. Son sürümü kullandığınızdan ve Android Gmail kuyruğa alındı almamak için eksiksiz bir şekilde güncellemelerinizi yaptığınızdan emin olun.

Aynı zamanda mail göndermek istediğiniz kullanıcın da eksik ya da hatalı mail göndermesi, güncel sürümü kullanmaması da kuyruğa alınmada etkilidir.

 • Adım 3: Gmail Verilerini Temizleme.

Bu işlemleri yapmanıza rağmen halen devam ediyorsa Gmail önbellek dosyalarını silmek işe yarayacaktır. Bu durumda da aynı hatayı veriyor olursa;

 1. “Ayarlar” uygulamasını açın.
 2. “Uygulamalar ve Bildirimler” bölümüne gelin.
 3. “Uygulama Bilgisi” kısmına gelmelisiniz.
 4. Gmail’i seçmelisiniz.
 5. “Depolama” alanına giriş yapın.
 6. “Verileri Temizleme” bölümüne gelin.
 7. Gmail kuyruğa alındı hatası çözümü için tüm verileri temizleyin ve telefonu yeniden başlatın.

Gmail kuyruğa alındı sorunu nedir? Kısaca anlatmaya çalıştık. Genelde haliyle anlattığımız şekilde adımları uygularsanız problem çözülecektir. Şimdiden kolay gelsin.