The Host Has Another Meeting İn Progress Ne Demek?

The Host Has Another Meeting İn Progress Ne Demek?
0

The Host Has Another Meeting İn Progress, Türkçe karşılık olarak “Ev sahibinin devam eden bir toplantısı bulunuyor” anlamına gelmektedir. Bu durumda toplantı sahibi başka bir devam eden toplantıda olduğu için sizinle buluşmasında çevrim içi değildir. Zoom gibi online platformlarda bu tarz uyarılara sıklıkla rastlamanız mümkündür.

Bu tip bir bildirim aldığınızda Zoom’u yeniden başlatmanız ya da farklı bir işlem yapmanızı gerektirecek herhangi bir durum söz konusu değildir. Toplantı sahibinin diğer görüşmesi sonlandığında siz de girmek istediğiniz buluşmaya girebilir ve görüşmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak doğru görüşmede olduğunuzdan da emin olmanız gerekmektedir.

Host Meeting Oluşturma Nasıl Yapılır?

Host meeting oluşturma, basit birkaç adımda yapılmaktadır. Bu adımları takip ettiğinizde kolaylıkla toplantı oluşturmanız mümkündür. Toplantı oluşturmak için;

Adım 1: Bilgisayarınızda bulunan Zoom uygulamasına giriş yapın.

Adım 2: Uygulama içerisinde bulunan “Planla” sekmesine girin. Burada karşınıza plan yapmak için gerekli pencere açılacaktır.

Adım 3: Burada toplantı ayarlarınızı girin. Seçeneklere dikkat etmeniz de gerekmektedir. Devre dışı bırakılmış seçenekler ya da hesap, grup düzeyinde konuşmalar varsa onları aktifleştirin.

  • Konu bölümüne toplantınız ile ilgili konuyu yazın.
  • Tarih ve saat bölümüne; toplantı için belirlediğiniz tarihi ve saati seçin. Planlanan saatten önce de başlatabileceğinizi unutmayın.
  • Toplantı kimliği, güvenlik gibi bölümleri atladıktan sonra gerekli bölümleri doldurun ve sistemi başlatın.

Adım 4: Son olarak toplantıyı başlatın ve Zoom uygulamasını kullanarak görüşmelerinizi gerçekleştirin.

Yorum Yap