Doğal Taş Bileklik Faydaları Nelerdir? İşe Yarar Mı?

Doğal Taş Bileklik Faydaları Nelerdir? İşe Yarar Mı?
0

Ay taşı, opal, kuvars, güneş taşı ve lapis gibi Doğal taş bilekliklerin kendine özgü özellikleri ve faydaları bulunur. Enerjiyi yenileyip bedenin dengesini sağlar. Turmalin doğal taşları stresi ve öfkeyi azaltır. Doğal taşların geneli kişinin aurasını temizleyip kötü enerjilerden korur. Kişinin rahatlamasını sağlayıp uyumasında yardımcı olur. Doğal bileklik taşları temelde şunlara yardımcı olur;

 • İyi uyku,
 • Enerji artışı ve kötü enerjinin uzaklaşması,
 • Yaratıcılığın yükselmesi,
 • Aşırı duygusallaşması önlemesi,
 • Empati artışını sağlar.
 • Hayata olumlu etki sağlar.
 • Ruhsal açıdan iyi hissetmenizi sağlar.
 • Kötü enerjiyi emer ve pozitif enerji saçar.
 • Stresi azaltır, sizi rahatlatır.
 • Aurayı saf bir hale getirir.
 • Burç ile uyumlu seçildiğinde pozitif enerji katar.
 • İlişki becerilerinizi geliştirir.
 • Estetik açıdan güzel durur.
 • Meditasyon yaparken rahatlığınızı arttırır.
 • Pozitif bir hayat sunar.

Doğal taş bileklik, insanın bedenine pozitif enerji ile doldurması ve dengede tutması için sıklıkla kullanılır. Her taşın kendine özgü özelliği olsa da pozitif enerji, uyku düzenlemesi gibi konularda hemen hemen hepsi yardımcı olur. Doğal taşların takı ve mücevher olarak kullanılmasının diğer sebebi de aksesuar ve görüntüdür. Taşların rengarenk olması ve birçok kombin ile uyum sağlaması daha çekici hale getirir.

Doğal Taş Bileklikler İşe Yarar Mı?

Doğal taş bilekler; huzur pozitif enerji ve aşırı duygusallığı karşı işe yaradığı gözlemlense de hastalıkları tedavi edeceğine dair kanıt ya da makale bulunmuyor. Doğal taşlar kişinin manevi yönünü hedefleyip zihin gibi soyut kısımları güçlendirir.

İlginizi Çekebilir: Doğum Haritasında Gezegenlerin Anlamları

Doğal Taş Bileklik Nasıl Aktif Edilir?

Doğal taşı aktif etmek için arındırmanız ve doldurmanız gerekir. Doğal taşın enerji kendine has ve biricik olduğu için kullanan kişi ile uyum sağlar. Size ait doğal taşın enerjisi zayıflamaması için başkasının dokunmasına izin vermeyin. Doğal taşı arındırıp aktif etmenin birkaç yöntemi bulunur;

1. Doğal Taşı Takın

Doğal taş aksesuarları aktif etmenin en etkili yolu temas etmekten geçer. Ten ile temas, taşın daha etkili ve doğru biçimde çalışmasını sağlar. Doğal taşın tam gücünü hissedip etkilenmek için ten ile temas etmesi gerekir.

2. Gün Boyu Üzerinizde Taşıyın

Doğal kristal bileklikler kişiye ne kadar yakın olursa enerjisi o kadar güçlü olur. Cepte, cüzdanda ya da çantada taşımak bile etkisini gösterir. Yanında taşındığında kişiye bolluk, bereket ve huzur getirmesini sağlar.

3. Güneş ya da Ay Işığının Altında Bekletin

Doğal taşlar, güneş ya da ay ışığının altında bekletildiğinde enerjilerin yenilenip aktif olmasını sağlar. Taşın enerjisini dolup tam potansiyele ulaştığında aktif olur. Aktif edildiğinde etkisini hissetmek için mutlaka yanınızda gezdirmeniz gerekir.

Doğal Taş Bileklik Kullanmadan Önce Ne Yapılmalı?

Doğal taşı kullanmadan önce deniz suyu ya da tuzlu su ile temizlemeniz gerekir. Tuzlu suya ulaşacak imkanınız yoksa akan suyun altında da temizleyebilirsiniz. Temizleme işlemi hem hijyen hem de taşın arındırılmasında yardımcı olur. Tütsü, toprağa gömme, tuzlu su ile temizleme gibi yöntemleri bulunur. En etkilisi deniz suyu ile temizlemedir.

Doğal Taş Tene Değmeli Mi?

Doğal taş tene değdiğinde kişinin enerjisini anlayıp uyum sağlamasında yardımcı olur. Doğal taşların; bileklik, küpe, yüzük ve kolye yapılmasının diğer nedeni de tene değmesinin istenmesidir.

Doğal Taş Bileklik Uyurken Kullanılır Mı?

Doğal taş bileklik uyurken kullanıldığında rahat ve kaliteli uyku sunar. Kişi uykusunda huzurlu olup uyku kalitesi artar. Uyurken bilekliğin dağılıp kopmamasının dışında negatif yanı bulunmaz.

Kaynaklar:

https://thirstforstyle.com/en/

https://veacs.com/dogal-taslar-ve-ozellikleri/

Yorum Yap