Nemlendirici Her Gün Kullanılır Mı?

Nemlendirici Her Gün Kullanılır Mı?
0

Daha güzel ve nemli bir cilt için her gün nemlendirici kullanılabilir. Cilt günlük olarak nemlendirilmemesi halinde farklı cilt sorunları ortaya çıkacaktır. Doğru tekniklerle uygulanan cilt nemlendirme ile cildin neme doyması sağlanmalıdır. Kuru, yağlı, karma ve normal ciltlerin her gün nemlendirilmesi cilt sağlığı açısından büyük önem taşır. Her cildin neme duyduğu ihtiyaç farklıdır. Çok kuru ciltlerin diğer cilt tiplerine göre daha yoğun nemlendirilmesi gerekir. Yağlı ciltlerde temizleme işleminden sonra cildin yağ üretmesini engellemek için nemlendirilmelidir. Çok yağlı nemlendiricilerden uzak durulmalıdır.

Nemlendirici Hangi Sıklıkta Kullanılmalı?

Nemlendiriciler günlük olarak uygulanmalıdır. Sağlıklı görünen bir cilt için cilt tipine göre nemlendirilme yapılması gerekiyor. Kuruluk derecesi fazla olan ciltler gün içerisinde 3-4 saatte bir, yağlı ve karma ciltler için günde 2 kere, normal tipli ciltler için ise günde 1 kere nemlendirmek yeterli olacaktır. Ek takviye olarak Hyaluronic acid Serum düşünebilirsiniz.

Yüzümüze Her Gün Nemlendirici Sürülür Mü?

Yüz sağlığı açısından cildin her gün nemlendirilmesi gerekmektedir. Bir cildin dışarıdan bakıldığında sağlıklı görünebilmesi için cildin neme tam olarak doymuş olması gerekmektedir. Bir nohut tanesi büyüklüğündeki nemlendirici bütün yüzünüze eşit olarak yararak cildinizi nemlendirebilirsiniz. Yüze her gün nemlendirici sürülen ciltlerde, cilt sorunu görülme ihtimali yok denecek kadar azalmaktadır.

Keşfedin: Monster Ankara

Cildimizi Nemlendirmezsek Ne Olur?

Cilt ihtiyacı olan neme kavuşamazsa çeşitli cilt sorunları meydana gelmektedir. Cildin nemlendirilmemesi halinde karşılaşılabilecek sorunlardan bazıları şu şekildedir:

  • Cilt nemlendirilmezse zamanından önce kırışıklıklar görülmeye başlanabilir. Zamanla kırışıklıklar derinleşerek kalıcı bir hale gelebilir.
  • Nemsiz bir cilt, sağlıksız bir şekilde görünebilir. Pul pul dökülme olarak kendini gösteren nemsiz cilt, cildin ilk katmanın zayıflamasına ve dışarıdan alınacak darbelere karşı kolay zarar görmesine sebep olabilir.
  • Cilt nemsiz kaldığı zaman daha fazla yağ üretmeye başlayacaktır. Bu da sivilcelerin ve aknelerin çoğalmasına neden olur.
  • Düzenli makyaj yapılan cildin nemlendirilmemesi, makyajın kötü görünmesine sebep olur.
  • Sadece kadınların değil, erkeklerin de cildiniz nemlendirmesi gerekir. Özellikle sakalın sonrası nemlendirilmeyen ciltler pul pul dökülüp kaşınmaya başlayacaktır. Nemlendirilerek, tahriş sorununun önüne geçilebilir.

Bilgileri aldığımız yer: https://newparadise.com.tr/

Yorum Yap