Türk Dizi Tarihinde En Çok İzlenilen 3 Dizi

Türk Dizi Tarihinde En Çok İzlenilen 3 Dizi

En çok izlenen Türk dizileri ya da beğenilen diziler kişiden kişiye göre değişebilir. Özellikle yabancı dizi konusunda ülkemizin çok geniş bir dizi izleme portföyü bulunmakta. Biz size bugün Türk dizilerini anlatmak ve içimizdeki değerli ortaya koymak istedik. Bizimkilerden, Çocuklar Duymasına, Arka Sokaklardan Çukur’a kadar sizin için bir değerlendirme yaptık ve en çok izlenilen diziler bölümümüzde sizler için bir liste hazırladık. İşte bizim listemiz.

1) En Çok İzlenilen Diziler İçin Olmazsa Olmaz: Arka Sokaklar

Aka Sokaklar tam bir Türk dizi tarihinin efsanesi diyebiliriz. Aslıda Bizimkiler dizisini de yazabilirdik fakat çok geriye gitmek istemedik. Her ne kadar kimse Arka Sokakların başlangıç tarihini bilmese de biz size söyleyelim: 31 Temmuz 2006. Erler Film yapımcılığında Kanal D ekranlarında tamı tamına 14 yıldır yayın hayatına devam ediyor.

Rıza baba ve ekibinin 14 yıllık serüveni Türk dizi tarihinin en çok izlenen Türk dizileri bölümünde başa çekiyor emin olabilirsiniz. Bazen çok abartı ve hiçbir şekilde ölmeyen başrol oyuncuları olsa da gerçekten başarısına kimse laf edemez. Yıllardır izleniyor olması büyük bir başarı.

2) Emmy Ödüllü İnternet Dizisi: Şahsiyet

Şahsiyet, Haluk Bilginer’e Emmy ödüllerinde en iyi erkek oyuncu ödülünü getiren dizi. Tek sezon olan fakat Türk dizi tarihine damga vuran bir dizi. Adli kâtip memurluğundan emekli olan Agâh, Beyoğlu’nda kendi halinde bir yaşam sürerken aizheimer teşhisinin kendisine konması nedeniyle hayatı tamamen değişir.

Tüm anılarını unutacak olmanın verdiği üzüntünün zamanla bir fırsat olacağının farkına varması üzerine harekete geçer. Agâh, yıllardır ertelediği cinayeti işlemenin zamanının geldiğini düşünür. Devamında olaylar çok farklı bir şekilde gelişir. En çok izlenen diziler arasında da hatrı sayılır bir yeri var. Kesinlikle tavsiye ederiz.

3) Absürt Komedi Harikası: Leyla İle Mecnun

Leyla ile Mecnun, tam bir Türk dizisi efsanesi. Komedinin ve samimiyetin buluştuğu yerdir. 3 sezon boyunca tam 104 bölüm evimize konuk olup bizi güldürdüler. Hem de en çok izlenen Türk dizileri arasında çok iyi bir yere geldiler.

Biri kız diğer, erkek iki çocuğun doğumuyla başlar her şey. Hastane de yer kalmayınca yan yana koyarlar. Aileleri onları beşik kertmesi ilan eder. Birinin adı Leyla olur diğeri Mecnun. Çocuklar büyüdükçe birbirlerinden habersiz yaşarlar. Sonra ailelerinin isteği üzerine isteksiz de olsa tanışırlar. Sonra birbirlerine âşık olurlar. İşte her şey bundan sonra başlar.

En çok izlenen diziler arasında sizin için en iyi diyebileceğimiz üç diziyi seçtik. Umarız izlerken hem eğlenceli hem de güzel vakit geçirirsiniz.