Windows 10 Laptop Kamera Açma Rehberi

Windows 10 Laptop Kamera Açma Rehberi

Laptop kamera açma işlemi görüntülü konuşmaya başlamadan önce ya da bir mülakatta önemli kamera açma ya da kamera ayarları oldukça önemli olabiliyor. Bu durumda kamerayı açabilmek için aslında çok basit adımlar bulunuyor. Bu adımları teker teker yaptığınızda çoğu bilgisayardan kamerayı açmamanız için bir sebep yok. Dilerseniz birlikte nasıl kamera açılır? İnceleyelim.

Laptop Kameraları Nasıl Açılır?

Windows 10’da kamera açma işlemleri oldukça basit. Özellikle yenileşen ve gelişen laptoplar size bu konuda hiçbir şekilde sorun çıkartmıyor bundan enin olun. Şimdi yapmanız gereken adımları teker teker anlatıyoruz.

  • Adım 1: Bilgisayarınızda başlat menüsünü açmanız ya da klavyede bulunan “Başlangıç” düğmesine tıklamanız gerekiyor.
  • Adım 2: Laptoptan kamera açma için şimdi “Uygulamalar Listesine” girerek “Kamera” sekmesine tıklayın.
  • Adım 3: Kamerayı uygulamalar üzerinde kullanmak için de yine “Başlangıç” düğmesine tıklayın.
  • Adım 4: Gizlilik sekmesine giriş yapın.
  • Adım 5: Kamera ögesini seçmelisiniz. “Uygulamaların Kameramı Kullanmasına İzin Ver” demeniz gerekiyor.

Windows 10 üzerinde bu adımları kullanarak kameranızı açabilirsiniz. Windows 8 ve 7 ‘de de aynı adımlar sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Hp Laptop Kamerası Nasıl Açılır?

Yukarıda kullanılan adımları teker teker kullanmanız sizin için yeterli olacaktır. Fakat burada küçük bir ayrıntı bulunuyor. “Başlat” menüsünden “HP Kamera” sekmelerine gelmeniz gerekiyor. Diğer bilgisayarlar için de çoğunlukla bu adımlar kullanılıyor.  Dizüstü bilgisayar kamerası nasıl açılır? Sorusunun cevabını,  yukarıda anlattığımız beş adımda rahatça bulabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Laptop kamera açma hakkında sıkça sorulan sorular aşağıda verilmiştir;

Bilgisayar Kamerası Nasıl Çalıştırılır?

Genellikle anlattığımız şekilde kamera açılımı yapabilirsiniz. Farklı kameraları bilgisayarınıza bağlarsanız bağlantıyı gerçekleştirdiğiniz andan itibaren size gelen yönergeleri takip ederek işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Asus Laptop Kamera Nasıl Açılır?

Hp ve diğer bilgisayarlar gibi aynı yöntemlerle açıklanmaktadır. Bu konuda Apple bilgisayarlarda bir farklılık olmaktadır. Windows işletim sistemine sahip her bilgisayarın laptoptan kamera açma yöntemi aynıdır.

Bilgisayar Kamerası Nasıl Kurulur?

Ekstra bir kurulum yapmanıza gerek yoktur. Bilgisayarınız alındığında otomatik olarak kameranız da size kurulu gelecektir.