Hepsiburada Kapıda İade Seçeneği İle Huzurlu Alışveriş Geldi

Hepsiburada kapıda iade seçeneğini inceledim. Nasıl yapacağınızı ve avantajlarını anlattım. Bu yenilik, dijital alışverişte devrim niteliğindedir.

Hepsiburada Kapıda İade Seçeneği İle Huzurlu Alışveriş Geldi
0

Hepsiburada kapıda iade seçeneği, Hepsiburada sitesinden yaptığınız alışverişte herhangi bir problem çıkması durumunda ürünü kapınızdan iade etmeniz imkanını sizlere sunuyor. Hepsiburada kapıda iadeyi nasıl kullanacağınızı ilerleyen bölümlerle anlatacağım ancak oraya geçmeden önce açıklamam gereken şeyler var.

Birkaç ay öncesinde Hepsiburada ile alışveriş yapmayı bırakmıştım. Hoşuma gitmeyen birkaç tatsızlık yüzünden bu kararı almıştım. Ancak, kapıda iade seçeneğinin gelmesi ile birlikte tekrar bu siteden alışveriş yapmaya başladığımı aktarmak isterim. Yaptığım alışverişte bir mont almıştım ve mont bana büyük gelmişti. Kapıda iade seçeneğini denemek istemiştim. Bu amaçla da kapıda iade için talep oluşturdum. Kapıya kadar gelen kargo görevlisi, ürünü benden aldı ve satıcıya tekrar götürdü. Satıcı, iadeyi kabul ettiğinde param tekrar cüzdana aktarıldı ve aynı ürünün bir küçük bedenini aldım. İade ile uğraşan bir nesil için harika bir yenilik diyebilirim. Dilerseniz, izlediğim adımları sizlerle paylaşayım;

Hepsiburada Kapıda İade Nasıl Yapılır?

Adım 1: İlk olarak ”Siparişlerim” sayfasına giriş yapınızı. Daha sonra ise ilgili siparişinize giriniz. Aşağıdaki görüntü karşınıza gelecektir. ”Kolay iade et” seçeneğine tıklayınız.

Adım 2: İlerleyen aşamada iade etmek istediğiniz ürünü işaretleyin.

Adım 3: Ürünü işaretledikten sonra neden iade etmek istediğiniz sorulacaktır. Size uygun seçeneği işaretleyin ve açıklama kısmına problemlerinizi yazın. Eğer, varsa fotoğrafları da ekleyebilirsiniz. İade nedenleri aşağıdaki gibidir;

İlerleyen aşamada tarih belirlenip talebiniz alınıp size bir kargo kodu verilecektir. Belirlenen günde kargocu kapınıza gelip ürünü alacaktır. Ürünü alırken iyice sarmanız ve bantlamanız gerekmektedir. Daha sonra kargo kodunu kargocuya söyleyerek ürününüzü teslim edin.

Uyarı: Hepsiburada kapıda iade seçeneğini kullanmak için 14 gün içinde talep oluşturmanız gerekmektedir. 14 günü geçerse ne yazıkki talep oluşturamazsınız.

Hepsiburada Kolay İade Seçeneğinin Avantajları

  • Bu seçenek ile iade süreçlerini çok basit bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Kargo şubesine giderek veya uğraşarak yıpranmıyorsunuz.
  • Zaman seçeneği var, istediğiniz zaman iade edebiliyorsunuz.
  • Kargo ücretsiz olduğu için iade de ücretsiz yapılıyor.

Geçen yazımda Hepsiburada’nın yarın kapında seçeneğini sert bir dille eleştirmiştim. Olumsuz deneyimimden sonra böyle bir özelliğin gelmesi beni bir hayli yumuşattı. Bu adımdan dolayı Hepsiburada’yı tebrik ediyorum. Dijital alışverişte bu bir devrim niteliğindedir.

Yorum Yap