Epson Yazıcı İncelemesi – Yazıcının Mürekkep Pedinin Kullanım Ömrü Dolmuştur

Epson Yazıcı İncelemesi – Yazıcının Mürekkep Pedinin Kullanım Ömrü Dolmuştur
0

Yazıcının mürekkep pedinin kullanım ömrü dolmuştur hatası Epson yazıcılarda özellikle de L serilerinde ortaya çıkmaktadır. Cihazın alt tarafında yer alan mürekkep emici atık ped keçelerinin değişimi ile ilgili bir problem uyarısı çıkar ve yazıcı işlevini kaybeder yani çalışmayı durdurur.

UYARI: Bu hatanın 6000 sayfa yazdırdıktan sonra ortaya çıktığı söylenmektedir ancak ben 5 ayda taş çatlasa 300 sayfa yazdırmışımdır. Bu tamamen hatalı bir söylemdir. Bende olan Epson L3156 yazıcıda 8100 sayfa siyah, 6500 sayfa renkli baskıdan söz ediliyordu ancak söylendiği gibi çıkmadı.

Bu arada hatanın çözümü  yabancı bir kişi tarafından çekilmiş.

Yazıcının mürekkep pedinin kullanım ömrü dolmuştur hatasının çözümü için Epson garanti merkezlerine gidip ”ÜCRETİYLE” düzelttirmeniz gerekiyor. Garanti kapsamındaki bir ürünün problemini ücretli bir şekilde değiştirmek bu tarz firmalara yakışır. 6 ayda bir 150 TL mürekkep pedi değişimi için para vereceksem ve yıpranacaksam ben neden aldım bu yazıcıyı? Büyük bir pişmanlıktır.

Yazıcının Mürekkep Pedinin Kullanım Ömrü Dolmuştur

Bu hatanın çözümü için pedleri açıp temizleyebilirsiniz. Daha sonradan Epson resetleme programı ile hata kodunu iptal edebilirsiniz. Ben bunu yapmadım tabi, garanti kapsamında olduğum için.

Üstelik ürünün baskı kalitesi ciddi derecede düşük. Zamanla bir azalma görüyorsunuz. 300 TL’lik yazıcımda dahi bundan iyi performans alıyordum. Bu yazıcıyı ise 1699 TL‘ye Hepsiburada üzerinden almıştım.

Bu durumdan şikayet eden ve ciddi derecede pişman olan sadece ben değilim. Şikayetlere baktığınızda da her lokasyondaki Epson servisinin ücret istediğini göreceksiniz. Epson yazıcı kullananların şikayetlerini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Epson yazıcımın olumlu yanlarına bakarsak; mürekkepleri kendimiz doldurabiliyoruz, sadece bu kadar.

Yorum Yap