3 Basit Adımda Instagram Önerilen Gönderileri Kapatma

3 basit adımda istemediğiniz tarzda karşınıza çıkan gönderileri yok edebileceksiniz. Detaylar, yazımızda.

3 Basit Adımda Instagram Önerilen Gönderileri Kapatma
0

Instagram önerilen gönderileri kapatma işlemi ile birlikte ana sayfanıza düşen, istemediğiniz postları engelleyebileceksiniz. Bazı durumlarda algoritma size istemediğiniz şeyleri gösterebilir. Bu gibi durumlarda aşağıdaki 3 basit adımı takip etmeniz yeterli olacaktır.

Instagram Önerilen Gönderiler Kapatma Nasıl Yapılır?

  • Adım 1: İlk olarak Instagram önerilen gönderileri kaldırma işlemi için uygulamaya giriş yapın.
  • Adım 2: Önerilen gönderinin üzerinde yer alan ‘’…’’ sembolüne (IOS cihazlar için) ya da üç nokta üst üste simgesine (Android cihazlar için) dokunun.
  • Adım 3: Açılan menüden ‘’İlgilenmiyorum’’ işaretini seçtiğinizde Instagram ana sayfa önerilen gönderileri kapatma işlemini başarıyla gerçekleştirmiş olursunuz.

Not: Diğer yöntemde ise sayfanın alt kısmına doğru ilerleyin. ‘’Hepsini Gördün’’ yazısı karşınıza çıktığında ‘’Eski Gönderileri Gör’’ seçeneğine giriş yapın. Böylelikle önerilen gönderileri kapatarak arkadaşlarınızın eski paylaşımlarını görebilirsiniz.

Instagram Önerilen Gönderiler Neden Çıkıyor?

Uygulama bu özellik sayesinde daha fazla kişiyi farklı sayfalar ile tanıştırıp sistemde uzun süre vakit geçirmesini hedefliyor. Uygulamanın amacı sizi daha uzun süre Instagram üzerinde tutmaya çalışmasıdır. Eskiden kullanıcı takip ettiği kişilerin eski paylaşımlarını görürken artık takip etmediği sayfaları da görüyor. Fakat kullanıcılar önerilen gönderileri görebildiği gibi artık ‘Daha Eski Gönderileri Gör’’ seçeneğini işaretlediğinde takip ettiği kişilerin daha eski gönderilerini yeniden görebilecek.

Instagram Senin İçin Önerilenler Neye Göre Çıkıyor?

‘’Senin İçin Öneri’’ genellikle uygulama içinde takip ettiğiniz, beğendiğiniz ya da paylaştığınız gönderilerin arasındaki benzerlikleri yakalayıp size göre olanları önünüze sunuyor. Instagram hesabınız, Facebook hesabınıza bağlı ise mesaj bölümündeki önerilenler kısmı şu kriterleri belirler.

En son etkileşime geçilen kişiler, sizin beğendiğiniz kişiler, en fazla fotoğrafınızı beğenen kullanıcılar, Fotoğrafınıza ya da hikayenize yorum atan hesaplar, konumunuza yakın olan kişiler, Son dönemlerde benzer içerikleri araştırdığınız ve paylaştığınız kişiler belirler.

Instagram Arkadaş Önerisi Neden Gelir?

Instagram arkadaş önerisi gelme sebebi, daha fazla kişiyi arkadaş ekleyip uzun süre vakit geçirmeniz için gelir. Tabi ki uygulama takipleşmeler üzerinden öneride bulunmaz. Kişi önerisi belirlemesi ise; ortak arkadaşınızın olması, daha önceden takip ettiğiniz, birçok  ortak sayfaları kullanmanız öneri göndermesini tetikler.

Uygulama bunların haricinde ilgi alanları önerisi de bulunur. Official hesaplar uygulamanın öneriler listesinde ilk sıralarda yer alır. Hesaplar ünlü kişilere, kuruma ya da oluşuma ait olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Instagram Grup Kurma

Yorum Yap